KovaLine Universal Salve - 50 ml
Salven der bliver et must have
- Tørre eller sprukne næser
- Tørre poter/generel potepleje
- Tørre ørekanter på hænge ører
- Tørre områder omkring snuden
- Fri fragt pakkeshop v/køb over 499,-
- Fragt til Pakkeshop 39,-
- 1-3 dages levering.
- Gratis afhentning i butik
KovaLine Universal Salve
KovaLine plejesalve er en ikke-medicinsk behandling der er et must have for alle dyre ejere, da det kan afhjælpe på mange former for ubalance i huden. Den dansk produceret olie eller salve er en støttebehandling kan bruges til tør/sprækket hud. Hvis huden er lidt tør bruges olien/salven.
- Er tilfældet ekstra slem anbefales det at bruge KovaLine plejesæbe som trin 1 og KovaLine olie/salve som trin 2.
- Ved brug af olien/salven skal den påføres det ramte område 1 gang om dagen til ubalancen er løst
Det er vigtigt at fortsætte behandlingen til området er lægt og ubalancen er væk. Den unikke blanding af den rene olie og lækre og blødgørende voks kan bruges til tørre, sprukne næser, samt området omkring ører og snude. Du kan også bruge olien/salven som potepleje og tørre ørekanter.
KovaLine Universal Salve er en unik kombination af farmaceutisk ren olie og voks. KovaLine Universal er en blødgørende salve, som er særdeles velegnet til rene tørre områder, fx. på sårskorper, ved tør hud og operationsar. Sår og ar blødgøres og heler pænt op. KovaLine Universal salverne kan have kløestillende effekt.
Kan anvendes ved: Sår med skorper, tør hud, poter, tør snude, mundvigen/mundvigesår, muk, hove.
KovaLine Universal Salve er en unik kombination af farmaceutisk ren olie og voks. KovaLine Universal er en blødgørende salve, som er særdeles velegnet til rene tørre områder, fx. på sårskorper, ved tør hud og operationsar. Sår og ar blødgøres og heler pænt op. KovaLine Universal salverne kan have kløestillende effekt.
Kan anvendes ved: Sår med skorper, tør hud, poter, tør snude, mundvigen/mundvigesår, muk, hove, kalkben
class="value">Ingen konflikt med FEI og DTC's liste over forbudte ingredienser.Kovaline Universal salve
- Universal salve OW 50 ml
- Universal salve OW 100 ml
Vores forbrugere bruger dette produkt med god erfaring til
Små dyr (hund, kat, gnavere, fjerkræ):
- KovaLine olie/salve
- Ikke-medicinsk behandling
- Et must have for alle dyreejere
- Kan anvendes som trin 1
- Velegnet som trin 2 - efterbehandling når du har brugt KovaLine plejesæbe
- Kan anvendes 1 gang om dagen til ubalancen er løst
- Unik blanding af olie og voks
- Bemærk: holdbar 1 år efter du åbner produktet.
- Dansk produceret støttebehandling
OBS: det er vigtigt at du læser pleje vejledningen inden brug. Opnås der ikke nogen synlig effekt kan problemet kræve medicinsk behandling og derfor bør du kontakte din dyrlæge.
Vores forbrugere bruger dette produkt med god erfaring til:
- Små dyr (hund, kat, gnavere, fjerkræ):
- Ar/Operationsar
- Elefanthud
- Fnatmider
- Kalkben
- Kløe/tør hud
- Potepleje
- Sårskorper (ikke væskende)
- Tør snude
Så følg med i vores Jekas univers som du finder på Facebook
Du kan også følge os på Instagram.dk og dele dit køb med resten af Jekas familien ved at bruge #jekashundogkat.
Har du spørgsmål kan du altid enten ringe til os eller du kan sende en mail til os og vi vender tilb
Dyregruppe | Hund, Kat |
---|---|
Mærke | Kovaline |